cichy blender

Cichy blender i dietetyczne smoothie

Cichy blender pomocny w przygotowaniu smoothie

Niejeden z nas przeżywa przynajmniej raz w roku – najczęściej porą wiosenno-letnią – coś na kształt dietetycznej rewolucji. Wyrzucamy tuczące produkty, zastępujemy je zdrowymi odpowiednikami, odstawiamy całkowicie słodycze i sięgamy częściej po owoce. Szukamy też urządzeń, które pomogą nam w szybkim i prostym przygotowaniu niskokalorycznych posiłków. Takich jak np. cichy blender.
To, że powinniśmy jeść dużo warzyw i owoców jest chyba oczywiste dla każdego i nie trzeba o tym mówić. Ale jak przemycić duże ilości tego typu rzeczy do naszego żołądka bez zbędnego rozciągania go? Odpowiedź jest prosta: smoothie.

Przygotowanie wyśmienitego napoju

Ulubione warzywa i owoce, cichy blender (bo nie ma potrzeby budzić z rana domowników…) i mamy skondensowany napój. Z pewnością wypijemy go z ogromną przyjemnością. Także znacznie szybciej, niż gdybyśmy mieli wszystko po kolei myć, obierać i jeść. Alternatywą dla smoothies są świeżo wyciskane soki. Do ich przygotowania potrzebna nam będzie sokowirówka, jednakże należy zwrócić uwagę na jedną rzecz: podczas przygotowania soku, należy obrać dobrze wszystkie owoce bądź warzywa, które będziemy wykorzystywać. Często zdarza się tak, że to co jest najlepsze w pożywieniu znajduje się zaraz pod skórką, więc istnieje spore ryzyko utraty cennych dla nas witamin i minerałów. Jak widzimy, drobne agd w postaci czegoś takiego jak blender kielichowy może zostać naszym przyjacielem oraz pomagać nam przygotować zdrowe posiłki lub soki.

Spora część osób myśli, że zakup tego typu sprzętu wiąże się z dużym uszczupleniem portfela. Nic bardziej mylnego. Aby uniknąć wydawania dużej ilości pieniędzy i niepotrzebnego kupowania nowego sprzętu, możemy sięgnąć po tzw. powystawowe agd. Jest to używany sprzęt, który – jak można łatwo się domyślić – jest sporo tańszy od nowego. Oczywiście jest on nadal działający, więc bez większego stresu możemy się zaopatrzyć w tego typu sprzęt. Możemy także zcząć naszą przygodę ze świadomym, zdrowym odżywianiem się. Bez obaw że po pierwszym przygotowanym smoothie czy soku będziemy musieli wyrzucić sprzęt do kosza.